Sıcaklık 5 derece birden düşecek! Sağanak yağış günlerce sürecek

TaşFırın

New member
Sıcaklık 5 derece birden düşecek! Sağanak yağış günlerce sürecek Dün İstanbul’da 22 dereceye kadar ulaşan sıcaklık kıymetleri bugün 5 derece birden düşerken, yağışların geniş bir alanda hafta ortasına kadar sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji’nin uyardığı sağanak yağış, yurdun büyük kısmını etkilemeye başladı. Hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüş yaşanırken iddialara göre yağışlar salı gününden itibaren tesirini azaltacak fakat sıcaklık bedellerinde yükseliş yaşanmayacak. İstanbul’da kendini gösteren yağış 3 gün boyunca aralıklarla devam edecek, hava sıcaklıkğının en yüksek 18 derece olması bekleniyor.

YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz bölge geneli, Adana, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Ardahan etrafları ile Antalya’nın doğu kısımlarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların; Batı Karadeniz Bölge geneli ile Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesitinde lokal güçlü sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış formunda olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, mahallî güçlü rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.
 
Üst