Sabah uyanamamaya son

CizmeliKedi

New member
Sabahları adeta yatağa çakılmış üzere uyanamayan, uyanıp da bir türlü yataktan kalkamıyorsanız şayet bu sıradan idmanlar tam da size nazaran. Sabahları güç dolu uyanabilmek günün geri kalanını tıpkı güçte geçirebilmek için fazlaca değerlidir. Pekala siz hemencecik uyanabilenlerden misiniz? Yoksa yatağa çakılıp gözünü dahi açamayanlardan mı?Nefesinizi tutun

Sabahları uyanmak için nefesinizi 4-5 saniye kadar tutun bu sayede nabzınız hızlanır ve beyin bedeni uyarıyor bu biçimdece uyanmış oluyorsunuz.

Derin bir nefes idmanı yapın

Nefesinizi tuttunuz uyandınız fakat hala kendinizde güne başlayacak enerjiyi nazaranmiyorsanız şayet, bu sefer nefesinizi açın ve denetim edin. Pranayama denilen yoga nefes antrenmanı gerilimin azalmasını sağlar. Yapmanız gereken nefes alırken dörde kadar sayıp verirken de birebir biçimde dörde kadar sayıp yavaşça nefes vermek. İlerleyen devirlerde nefesinizi derinleştirip bu süreyi uzatabilirsiniz.


Su içmeyi ihmal etmeyin

Başucunuzda kesinlikle bir bardak su bulundurmayı ihmal etmeyin, kalkar kalkmaz bir bardak su içmek gün uzunluğu gücünüzü yüksek tutmayı, ve bir daha gün uzunluğu yediğiniz yiyeceklerin emilimini sağlamaktadır.
 
Üst