Meteoroloji tarih verdi: İstanbul dahil biroldukça ile ‘sağanak yağış’ uyarısı

TaşFırın

New member
Meteoroloji tarih verdi: İstanbul dahil biroldukça ile ‘sağanak yağış’ uyarısı Meteoroloji’den gelen aktüel bilgilere göre, İstanbul da dahil birfazlaca vilayet bir daha yağışlı havanın tesiri altına girecek. Meteoroloji, bilhassa 22 Mayıs Pazar gününe dikkat çekerek ‘sağanak yağış’ ihtarında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aktüel hava iddia raporunu yayımladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün (MGM) paylaştığı 5 günlük hava iddia raporuna nazaran İstanbul dahil biroldukça vilayette sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Bilhassa 22 Mayıs Pazar günü yağışların yurt genelinde tesirli olması bekleniyor.


Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Ülkemizin doğusu ile güneybatı kesitlerinin kesimli ve epeyce bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Muğla, Ordu ve Erzincan etrafları, Aydın, Denizli ve Burdur’un güneyi, Antalya’nın batı ilçeleri ile Samsun ve Tokat’ın doğusunun mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in iç kısımlar Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı istikametlerden güçlü (40-60 km / saat) olarak esmesi beklenmektedir.

Hava sıcaklığı: İç ve batı kesitlerde 5 ila 10 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı kestirim ediliyor.

Rüzgar: İç ve batı kesitlerde kuzeyli, doğu kesitlerde güney ve güneybatı taraflardan yavaşça, birtakım kimi orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in iç kesitleri, Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı taraflardan güçlü (40-60 km/ saat) olarak esmesi beklenmektedir.”
 
Üst