Kilo vermem durdu, ne yapmalıyım?

CizmeliKedi

New member
Diyete başladığımızda kilo kaybederken, bir süre daha sonra duraksama periyoduna girer. Her gün tartılıp birebir sayıyı gördüğümüzde, “Kilo vermem durdu, ne yapmalıyım?” diye düşünürüz. İşte, tam bu devirde size yardımcı olacak teklifler hazırladık. Baştan daha sonra dikkatliyce okuyup bir daha kilo vermek için faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

Kilo vermem durdu ne yapabilirim diyenler için tekliflerimiz var

Sizler için direnç kilosunu kırmada tesirli zerdeçallı içecek tanımından, farkındalığınızı artırmak için günlük tutmaya, metabolizma suratını yükselten besinlerden, sağlıklı zayıflamak için yürüyüşe kadar tesirli bir rehber hazırladık; adım adım uyguladıkça muvaffakiyet sizinle olacaktır.Zerdeçallı içecekle bir daha kilo verin

Zerdeçal yahut zencefil bedenden ödem paklığı yapar.

Zerdeçalın sıhhat ve kilo verme üzerine faydaları hakkında binlerce araştırma yapılmıştır. Bilhassa, yağ yakımı ve ödem paklığı için tesiriyle, diyet programında kesinlikle olması gerekiyor. Kilo vermem durdu ne yapmalıyım diyenler için bu tanımı öneriyoruz.

Bir su bardağı oda sıcaklığında suya yarım limonun suyu ve bir çay kaşığı toz zerdeçal ekleyip karıştırın. Bunu, kahvaltı yahut öğlen yemeğindilk evvel aç karnına içebilirsiniz. Ayda bir kere 7 günlük kür olarak yapabilirsiniz.

Her gün bir fincan yeşil çay için

Metabolizma suratını yükseltmek için faydalı olur.

Daha süratli çalışan bir metabolizma, bedendeki yağları güce dönüştürüp dışarı atılması ve kararında sağlıklı kilo kaybı manasına gelir. Bunun için, her gün bir büyük bardak yeşil çay içebilirsiniz. Dilerseniz, karanfil yahut çubuk tarçın ekleyip tadını ve tesirini daha hoş hale getirebilirsiniz.

Her adımda kalori yakıp güçlenin

Yürüyüş yardımıyla daha epey kalori yakabilirsiniz.

Yürüyüş yapmak, hormon ve iştah istikrarı üzerinde son derece yararlıdır. Ayrıyeten, bir daha zayıflamak için tesirlidir. Sabah ve akşam birer saat tempolu yürüyüş yaparak yağ yakımını destekleyebilir, tartıda eksilme görüp o günü kutlayabilirsiniz. Kesinlikle dışarı çıkmanız gerekmez; meskende de spor yapabilirsiniz. Şayet, size sıkıcı geliyorsa hareketli müzikler eşliğinde dans ederek kalori yakabilir ve bedeninizi şekillendirebilirsiniz.

Diyet günlüğü ile farkındalığınızı artırın

Tüketilen meyve ölçüsüne dikkat edin zira şeker var

kimi vakit, aslında hiç bir şey yemiyorum deriz ancak meyve ölçüsünü abartabiliriz yahut kâfi ölçüde su içmiyor olabiliriz. Hem sıhhatle diyet programına devam etmek hem direnen kiloları yok etmek için bir diyet günlüğü tutabilirsiniz. Her sabah o gün yemeyi, içmeyi planladıklarınızı deftere yazabilir; gün sonunda hakikaten neler yaptığınızı yazıp karşılaştırma yapabilirsiniz.

Kendinizi aç bırakarak cezalandırmayın

Kilo vermem durdu diye kendinize kızmayın

Kilo vermesi duraksama devrine giren bireyler, aç kalarak yahut günlük kalori alımını önemli düzeyde azaltarak zayıflayacağını zanneder. halbuki, bu kusurlu davranışın sonunda metabolizma suratı düzgünce düşer, beden kendini müdafaaya alır ve kilo vermek istemez. Bu yüzden lütfen, kendinizi aç bırakarak yahut az yiyerek zayıflama fikriniz var ise, bunu bırakın. En doğrusu, yavaşça ve tam beslenmektir.

Mevsime nazaran içtiğiniz suyu düzenleyin

Sıcak günlerde daha fazlaca su içmeniz gerekiyor.

Soğuk kış günlerinde iki litreye kadar su kâfi olurken; sıcak yaz günlerinde terleme yoluyla fazlaca su kaybedildiği için üç litre su içmek gerekiyor. Değerli bilgi şudur: Su içmeyen şahısların bedeninde yağlanma riski daha yüksektir ve iştahları açık olur. Birçok vakit beynimiz açlık ve susuzluk isteğini birbirine karıştırır. Bu yüzden, her saat başı bir bardak suyu yudum yudum ve oturarak için.
 
Üst