Kadıköy’deki rüşvet operasyonunda 32 kişi tutuklandı

TaşFırın

New member
Kadıköy’deki rüşvet operasyonunda 32 kişi tutuklandı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü tarafınca “Örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek” ve “Resmi evrakta sahtecilik” kabahatlerinden Kadıköy Belediyesi’nde misyonlu zabıta işçisi ile belediye mühendislerinin de ortalarında yer aldığı 54’ü kamu nazaranvlisi olmak üzere toplam 224 şahsa yönelik operasyon yapılmıştı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak’ta eş vakitli operasyonlarda gözaltına alınanlardan bir kısmı emniyetteki sorgularının akabinde özgür kalırken 160 kişi dün adliyeye sevk edildi.


Savcılık sorgularının akabinde 36 kişi isimli denetim talebi ile 124 kişi ise tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

92’si tutuklama talep edilenlerden olmak üzere toplamda 128’i hakkında, 2’si mesken mahpusu, 10’u toplam 1 milyon 650 bin TL para cezası olmak üzere isimli denetim sonucu verildi.

27 BELEDİYE ÇALIŞANI TUTUKLANDI


Kadıköy Belediyesi’nde nazaranvli 1 zabıta komiseri, 24 zabıta memuru ve 2 mühendis olmak üzere 27’si belediye çalışanı toplamda 32 kişi ise tutuklandı.
 
Üst