İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan yolculara yatmaları için karton dağıtıldı

TaşFırın

New member
İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan yolculara yatmaları için karton dağıtıldı Geçtiğimiz cumartesi gününden itibaren İstanbul’u tesiri altına alan kar yağışı, hava ulaşımını olumsuz tarafta etkilemeye devam ediyor.

Hava muhalefeti niçiniyle üç gün boyunca Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanları’nda fazlaca sayıda sefer iptal olurken, bugün de yağışın tipiye dönmesiyle İstanbul Havalimanı’ndaki uçuşlar sabah saat 04.00’e kadar durduruldu. Gece saatlerinde yapılan yeni açıklamada ise İstanbul Havalimanı’nda iniş ve kalkışların iptal saatinin 13.00’e kadar uzatıldığı açıklandı.

BİNLERCE YOLCU KUYRUKTA


Çok sayıda yolcu ise havalimanında bir daha bilet alarak gitmek istedikleri kente uçmayı bekliyor. Uçuşları iptal olan binlerce yolcu, havayolu şirketlerinin terminal binasındaki satış ofislerinde metrelerce kuyruk oluşturdu.

“BİLET ALDIK 15 DAKİKA daha sonra İPTAL OLDU”

Uçuşların iptal olması niçiniyle Adana’ya gidemeyen yolculardan Mehmet İhsan Korhan, “Meksika’dan gelmiştim.

İç sınırlara Adana’ya saat 15.30’a bilet aldım fakat maalesef hava kurallarından dolayı iptal olduğunu söylemiş olduler. Geri gitmeye çalışıyorum. Otobüsle gitmeyi düşündüm fakat giden arkadaşlarım yolda kalmış, ben de burada kaldım. Uçağa binmeden bileti aldıktan 15 dakika daha sonra uçak iptal olduğu haberi geldi. Artık de yeni bir Adana uçağı bulmak için uğraşacağım” dedi.

“BİZİ UÇAĞA ALMADILAR”

Ukrayna’nın Kiev kentine gitmek için havalimanına geldiği havalimanında uçuşu iptal olan başka bir yolcu Direr Servi ise “Bizi uçağa aldılar. Uçakta yaklaşık bir saat bekledikten daha sonra uçuşun olmayacağı ve iptal edildiği söylendi. Bizi uçaktan geri çıkardılar. Biz de biletlerle ilgili değişime geldik. Sabah uçağı değiştirip oradaki fuara yetişmemiz gerekiyor. Biletimizi değiştirip sabah tekrar gitmeye çalışacağız” biçiminde konuştu.

ÜZERİNDE YATMALARI İÇİN KARTON DAĞITILDI


Uçuşların durdurulduğu İstanbul Havalimanı’nda biroldukca yolcu geceyi terminalde geçirmeye hazırlanıyor. Yolculara üstünde yatmaları için kartonlar dağıtıldı.

DÜZGÜN Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, “Öyle bir felaket ki, havalimanında mahsur kalan yolculara yatmaları için karton dağıtılıyor” dedi. Öte yandan fazlaca sayıda THY işçisinin havalimanında mahsur kaldığı öğrenildi.

VATANŞALARIN SIKINTISI OBJEKTİFLERE YANSIDI

Öte yandan İstanbul’da sabah saatlerinden bu yana tesirini artıran kar yağışı ve tipi niçiniyle İstanbul Havalimanı’nda uçuşlar durduruldu.

Kar yağışı niçiniyle havalimanına giden yollar da ulaşıma kapandı.

İstanbul havalimanından mahsur kalan yolcular ve turistler objektiflere yansıdı.
 
Üst