Hayabusa motoru dört teker üzerinde: İşte Suzuki Vision Gran Turismo konsepti

XeaeX

New member
En tanınan yarış oyunlarından biri olan Gran Turismo 7, fiyatsız olarak yayınlanan 1.15 güncellemesiyle bir arada yeni Suzuki Vision Gran Turismo konseptine merhaba diyor.

Suzuki’nin de dediği üzere Vision GT konsepti motosiklet ve araba dünyasını bir ortaya getiriyor. Bunun da sebebi, araçta Suzuki’nin ünlü motosikleti Hayabusa’daki motorun kullanılması. Kabinin çabucak gerisinde bulunan 1340 cc dört silindirli akaryakıtlı motorun yanı sıra üç tane de elektrik motoru mevcut. Elektromotorların ikisi önde biri de art aksta bulunuyor. Bu sayede araç dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip oluyor.

Kelam konusu sistem, Suzuki Vision GT’ye toplamda 426 beygir güç ve 610 Nm tork kazandıyor. Bu pahaların başka Vision GT projeleri kadar etkileyici olmadığı aşikar fakat Hayabusa’dan alınan motorun bu konsepti farklı bir noktaya konumlandırdığını söylemek mümkün. Ayrıyeten, yarış teknolojileri yardımıyla konseptin yükünün 970 kilogram olduğu söz ediliyor.


Hogwarts Legacy’nin PS5 özellikleri belirtildi

1 gün evvel eklendiSuzuki Vision GT konsepti pek kaslı ve agresif bir görünüme sahip. Suzuki, tasarımcıların 1991-1997 yılları içinde üretilen Cappuccino’dan esinlendiğini belirtiyor fakat genel gövde yapısı haricinde iki araç içinde pek benzerlik yok. Ön tarafta daha hayli Swift Sport havası hakim. Kızgın bakışlı farlar, geniş ön panjur, çerçevesiz ön cam, büyük tekerlekler ve ortada buluşan yuvarlak egzoz uçları da Suzuki Vision GT’nin dikkat çeken tasarım bilgileri içinde.

Suzuki, Hayabusa motorunu 2001’de GSX-R/4 konseptinde de kullanmıştı. Yeni Suzuki Vision Gran Turismo konsepti de temel aldığı bu çalışma üzere yalnızca dijital dünyada kalacak. Suzuki Vision GT, güncelleme kapsamındaki öteki araç ve yeniliklerle bir arada Gran Turismo 7’de yer almaya hazır.


  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Hayabusa motorlu Suzuki Vision Gran Turismo konsepti tanıtıldı
 
Üst