Züğürtler Toplanın! Elon Musk Twitter’ı Aldığı 41 Milyar Euro ile Hangi Futbol Kulüplerini Satın Alabilirdi?

Falcon

New member
Bu haftanın başında Elon Musk, Twitter’ı 41 milyar Euro’ya satın almak için resmi olarak anlaştı. 41 milyar Euro’yu tek çırpıda söyleyebiliyoruz. Pekala bu parayla hangi kulüpler satın alınabilirdi hiç düşündünüz mü? Yalnızca futbolcuların piyasa bedeline göre satın almak değil, kulübü eksiksiz satın almaktan bahsediyoruz.

Zenginin malı bir daha züğürdün çenesini yorsun bakalım.


Forbes’un 11 Mart 2022 prestijiyle gerçekleştirdiği hesaplamaya bakılırsa Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk 219 milyar dolarla dünyanın en güçlü insanı Elon Musk.


Elon Musk son olarak 41 milyar Euro’ya Twitter’ı satın aldı.


Pekala ya Elon Musk bu parayla bir futbol kulübü alsaydı hangisini alabilirdi hiç düşündünüz mü?


Örneğin Barcelona’yı satın almak istese vereceği para 4.49 milyar Euro olacaktı.


Real Madrid için 4.48 milyar Euro, Manchester City için 3.77 milyar Euro ödeyecekti.


Manchester için ise 3.96 milyar Euro’yu gözden çıkartması lazımdı. Gördüğünüz üzere 41 milyar doları bitiremiyor. bu biçimde Forbes mecmuasının verdiği datalara göz atalım.


Elon Musk şayet futbol kulüplerine el atsaydı 41 milyar dolara bu ekipleri satın alabilirdi…Barcelona, Real Madrid, Bayern Münih, Manchester United, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal, PSG, Tottenham, Juventus, Dortmund, Atletico Madrid, Inter ve Everton…


41 milyar dolar tek çırpıda söyleniyor fakat satın alabildiklerinize bakar mısınız? Dünya futbolunun en yeterli 15 kadrosunu satın alabiliyorsunuz.


Ağanın eli tutulmaz. Twitter’ın yanında bir tane de futbol kulübü alsaydı keşke tahminen reklamını yapardı????


Siz olsanız hangi kulübü satın alırdınız?
 
Üst