Windows 11 22H2 güncellemesi oyunlarda problemlere niye oluyor

XeaeX

New member
Yazılım devi Microsoft kısa bir süre evvel Windows 11’e yönelik ilk büyük güncellemeyi yayınlamıştı. İşletim sistemine bir dizi yeni özellik kazandıran Windows 11 22H2 güncellemesi her vakit olduğu üzere kullanıcıların canını sıkan birtakım meseleleri da birlikteinde getirdi.


Windows 11 2022 (22H2) güncellemesi çıktı: İşte tüm yenilikler

2 gün evvel eklendiHafta ortasında kullanıma sunulan Windows 11 22H2 güncellemesi oyunlarda performans meselelerine niye oluyor. Kelam konusu kusurun Nvidia ekran kartına sahip bilgisayarları etkilediğini belirtelim. Kullanıcılar oyun sırasında gecikmelerden ve donmalardan şikayet ediyor.


Güncellemeden daha sonra oyunlar kâbusa döndü

Windows 11 22H2 güncellemesini yükleyen kullanıcılar oyunlarda CPU kullanmasının kıymetli ölçüde düşmesi niçiniyle (bazı durumlarda %80’den %5’e) önemli donmalar ve gecikmeler yaşadıklarını söylüyorlar. Ayrıyeten kararsız FPS suratları ve seste takılma üzere kusurlar da baş göstermiş durumda.

Kullanıcılardan biri evvelki güncellemeye geri döndükten daha sonra oyun deneyiminin hayli daha yeterli hale geldiğini belirtiyor. Nvidia temsilcileri ise sorunun farkında olduklarını ve tahlil arandığını deklare etti. Düzeltilene kadar evvelki sürüme geri dönülmesi öneriliyor.
 
Üst