Sırp mafya önderini İstanbul’da öldürenler yakalandı

TaşFırın

New member
Sırp mafya önderini İstanbul’da öldürenler yakalandı Sırbistan’da kırmızı bültenle aranırken İstanbul’da uğradığı silahlı hücumda öldürülen mafya örgütü ‘Skaljari’nin başkanı Jovan Vukoti? cinayetine ait yürütülen soruşturmada 12 kuşkulu gözaltına alındı.

Vukoti?, 8 Eylül’de İstanbul’da uğradığı silahlı hücumda ömrünü kaybetmişti. Sevgilisi ve çocuklarının yanında öldürülen Vukoti?’in Kavaka ve Skaljari içindeki çatışma niçiniyle öldürüldüğü sav ediliyor.

Vukoti?’in, Türkiye’de daha evvel bir dizi polisiye soruşturmaya amaç olduğu ve bu soruşturmalardan birinde 2018’de ülkeden hudut dışı edildiği saptandı. Vukoti?’in düzmece dokümanlarla Türkiye’ye yine giriş yaptığı açıklandı.

Olayın arkasında ‘kokain savaşları’ olduğu iddiası

İki hasım kabahat ağını İstanbul’da karşı karşıya getiren olayın gerisinde ise 2014 yıkında İspanya‘nın Akdeniz’e kıyısı olan Katalan bölgesi kentlerinden Valensiya Limanı’nda kaybolan 300 kilo kokainin bulunduğu öne sürülmüştü. O tarihte başlayan çatışmalarda ve kanlı hesaplaşmalarda her iki taraftan birtakım kabahat örgütü üyeleri öldürülmüştü.

Sırp kabahat örgütü elebaşı Jovan Vukotiç 8 Eylül’de Şişli’de silahlı taarruza uğramıştı. Teze bakılırsa Vukotiç, korsan taksiyle sevgilisi ve çocuğuyla bir alışveriş merkezine yanlışsız seyrederken, viyadük altında, motosikletle araca yaklaşan 3 kişi peş peşe ateş etmiş, hareketçilerin silahından çıkan kurşunlarla yaralanan Sırp çete başkanı, kaldırıldığı hastanede hayatını yitirmişti.
 
Üst