Oppo, yeni CybeReal AR uygulamasıyla sanal dünya sürecini hızlandırıyor

Adanali

New member
Oppo, yeni CybeReal AR uygulamasıyla sanal dünya sürecini hızlandırıyor Son senelerda çıkardığı eserlerle teknoloji dünyasında birinci 5 şirket ortasına girmeyi başaran Çinli akıllı eser markası Oppo, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik (AR) kombinasyonunu artırılmış gerçeklik teknolojisinin toplu olarak benimsenmesi için en uygun yol olarak görüyor. Geçtiğimiz yıl INNO DAY etkinliğinde, artırılmış gerçeklik uygulaması CybeReal AR’ı birinci sefer tanıtan Oppo, yakın vakitte bu teknoloji ile ilgili değerli ilerlemeler kaydetmiş. Yapay zeka motorunu benimseyerek artırılmış gerçekliği bir üst düzeye yükselten Oppo, bu tecrübesi Çin’deki amiral mağazalarına getirdi.

Şu anda, Oppo Beijing Wukesong ve Guangzhou Zhengjia Plaza amiral mağazalarında ziyaretçiler, CybeReal’i kullanarak gökyüzünden ellerine inen 4 metre uzunluğundaki Find X3 Pro ile etkileşime girerek canlı fotoğraflardan oluşan bir duvarın yavaşça açılmasını sağlayabiliyor. Hans Zimmer’ın Find X3 Serisi için bestelediği ‘Colorful Future’ fon müziği art planda çalarak ziyaretçilerin önünde duvar bir parşömen üzere yavaşça açılıyor.

Daima gelişen bir yapay zeka motoru tarafınca desteklenen uygulama, büyük amiral mağazaların iç yerlerini birkaç saat ortasında üç boyutlu örneklere dönüştürebiliyor. Altta yatan yapay zeka platformu, saatte 12.000 taranmış manzarayı işleyebiliyor. İç yerler tarandıktan daha sonra, uygulama kısa müddette hassas ve gerçek vakitli üç boyutlu rekonstrüksiyonu destekliyor. Oppo’nun AR düzenleme aracıyla, çalışanlar daha da heyecan verici bir artırılmış gerçeklik ortamı yaşatmak için istedikleri vakit AR içerik materyallerini düzenleyebiliyor.
 
Üst