Oppo, Türkiye’de yoluna Reno5 Lite ile devam ediyor

Adanali

New member
Oppo, Türkiye’de yoluna Reno5 Lite ile devam ediyor Taşınabilir eser gamında dalda en yeterliler içinde yer alan Oppo, Reno5 Lite modelini Türkiye’de üreterek tüketicilerin beğenisine sundu. Üstün performansı, ince ve yavaşça dizaynıyla dikkat çeken Reno5 Lite’ın Çift-Görüntülü Video (Dual-View Video) üzere özellikler kullanıcılara kendi öykülerini oluşturmaya yardımcı olacak. Bugün akıllı telefonların yalnızca anılarımızı kaydetmeye yarayan eserler olmadığını söyleyen Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, Türkiye’de ürettikleri Reno5 Lite modeli ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Akıllı telefonlar öykülerimizi anlatma biçimimizi yeniliyor ve onları farklı perspektiflerden anlatmamızı sağlıyor. Reno5 Lite kullanıcıların belirlediği kriterleri karşılayan bir akıllı telefon olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılarımızın beklentilerini biliyoruz ve Oppo Reno5 Lite’ı Türkiye pazarına sunmaktan memnunluk duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

Yeni eser, yeni slogan: Kendi kıssanın başrolü sensin

Fotoğraf ve görüntü özelliklerinde yeni teknolojilerle bir arada gelen Reno5 Lite, kullanıcılara kendi öyküsünü yazmaya imkan sağlıyor. 48MP çözünürlüğünde dörtlü art kameraya sahip Reno5 Lite modelinde fotoğraf ve görüntülerinize derinlik kazandırmak için ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP mono kamera ile ahenk ortasında çalışıyor. Reno5 Lite modeli selfie çekmeyi sevenler için de pek başarılı özellikler sunuyor. Önde 32MP çözünürlüğünde bir kamerası bulunan akıllı telefon, iki perspektifi tek seferde yakalamanın yeni bir yolunu sunuyor.

Yenilenmiş yapay zeka özelliği

Oppo’nun Yapay Zeka Portre Görüntü özelliği Reno5 Lite modelinde yenileştirilmiş bir biçimde karşımıza çıkıyor. Bu özellik, çekilen görüntüdeki şahısları tanıyor ve onları akıllı bir biçimde geri plandan ayırt edebiliyor. Çekimdeki kişi parlak renklere sahip olurken geri planda kalanlara ise bir siyah beyaz portre uygulanıyor ve bu biçimdece portrenin öznesi olan kişi öne çıkıyor. Monochrome Görüntü, tam da yaratıcılıklarını renklerle tabir etmeyi seven kullanıcılar için biçilmiş bir kaftan. Bu özellik her karede tek RGB (Kırmızı-Yeşil-Mavi) rengi vurguluyor ve öbür renk spektrumlarını filtreliyor. bu biçimdece zıt renkleri yan yana sıralayarak çekmiş olduğunuz görüntüye heyecan katıyor.

Reno5 Lite Teknik Özellikleri

Ekran:
6.4 inç AMOLED ekran

Ekran Çözünürlüğü: 2400 x 1080

İşlemci: Mediatek Helio P95

Bellek: 8 GB

Dahili Depolama: 128 GB + 256 GB’a kadar microSD kart

Kamera: 48 MP Ana Kamera / 8 MP Geniş Açılı Kamera / 2 MP Makro Kamera / 2 MP Mono Kamera

Ön Kamera: 32 MP

Pil: 4310 mAh, 30W VOOC 4.0 Süratli Şarj

İşletim Sistemi: Android 11 ColorOS 11.1

Uzunluk x En x Kalınlık: 160.1 mm x 73.2 mm x 7.8 mm

Tartı: 172g

Renk: Sonsuz Siyah, Aurora Moru

Satış Fiyatı: 4.299 TL
 
Üst