Microsoft, Windows 8.1 takviyesini sonlandırmaya hazırlanıyor

XeaeX

New member
Microsoft, Windows 8.1 işletim sistemi kullanıcılarına dayanağın sona ereceğine dair bildirimler göndermeye hazırlanıyor. Hatırlatmalar önümüzdeki ay başlayacak ve 10 Ocak 2023’ten itibaren Windows 8.1 dayanağı sonlandırılacak.


GTA 6 hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı

1 gün evvel eklendiThe Verge’e bakılırsa bildirimler, Microsoft’un geçmişte dayanağı bitmiş olduğini bildirmek için Windows 7 kullanıcılarına gönderdiği bildirimlerle birebir olacak. Şirket, 2016‘da Windows 8 takviyesini sonlandırmıştı, lakin gözden geçirilmiş 8.1 sürümünü kullananların Ocak 2023’e kadar yeni bir işletim sistemine geçmek için vakit içinderı var.

Windows 10’a geçmeleri tavsiye ediliyor

Öncelikle dokunmatik ekranlı cihazların kullanıcılarını hedefleyen Windows 8’in piyasaya sürülmesinden daha sonra, şirket, Başlat düğmesini ve öbür tanıdık özellikleri geri döndüren bir güncelleme yayınlamak zorunda kalmıştı. 2015 yılında ise Microsoft Windows 10‘u piyasaya sürdü. Yazılım devine nazaran, Windows 8 ve Windows 8.1 aygıtlarının büyük çoğunluğu Windows 11’i desteklemiyor. Bu niçinle de kullanıcılarına, alternatif olarak 14 Ekim 2025‘e kadar güncellemeleri alacak olan Windows 10‘u satın almaları tavsiye ediliyor.


normal olarak Windows 8.1, 10 Ocak 2023’ten daha sonra çalışmayı bırakmayacak, lakin Microsoft’tan yazılım güncellemeleri almayacak olması niçiniyle işletim sistemi dış saldırılara karşı süratle savunmasız hale gelecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Microsoft, Windows 8.1 dayanağını sonlandırmaya hazırlanıyor
 
Üst