Microsoft, Windows 12 söylentileri hakkında konuştu

XeaeX

New member
Yazılım devi Microsoft, Windows 11’e yönelik birinci büyük güncellemeyi kısa bir süre evvel yayınlamıştı. Windows 11 22H2‘nin duyurusu sırasında şirket yöneticilerinin katıldığı bir Soru-Cevap oturumu düzenledi. Basın mensupları Windows Pazarlama Genel Müdürü Aaron Woodman‘a ortalıkta dolaşan Windows 12 söylentileri soruldu.


Windows 11 2022 (22H2) güncellemesi çıktı: İşte tüm yenilikler

1 gün evvel eklendiDeneyimli yönetici yeni işletim sisteminden haberdar olmadığını ve şu anda Windows 11 için yıllık özellik güncellemeleri sunmaya odaklandıklarını belirtti. Aaron Woodman bu kaçamak cevabı ile bir daha sonraki işletim sisteminin sistemin Windows 12 olacağı istikametindeki söylentileri ne doğrulamış ne de yalanlamış oldu.


Next Valley sızıntıları

aynı vakitte daha evvelki sızıntıların aksini gösterdiğini hatırlatalım. Microsoft’un Next Valley kod isimli Windows 12‘nin erken geliştirme basamağında olduğu söyleniyor. Bildiğiniz üzere Windows 11’in kod ismi Sun Valley’di. Ek olarak yeni işletim sisteminin çıkış tarihine yönelik kimi iddialar de var.

Bildiğiniz üzere Microsoft işletim sistemleri için üç yıllık bir güncelleme döngüsüne geçme sonucu almıştı. Bu da ana Windows sürümlerinin her üç yılda bir yayınlanması demek. Buna dayanarak Windows 12’nin 2024‘ten daha erken bir tarihte gelmeyeceği belirtiliyor. Yani 2024 yılı 11’inci sürüm için üç yıllık döngünün sonu olacak.
 
Üst