Microsoft DirectStorage teknolojisinin SSD ihtiyaçları belirtildi

XeaeX

New member
Yeni kuşak konsolların en büyük gelişmelerinden biri olan süratli açılış ve yükleme müddetlerini DirectStorage teknolojisi ile PC platformuna getirmeye hazırlanan Microsoft, sistem belleğine kopyalanan sıkıştırılmış oyun bilgilerinin açılmadan, direkt ekran kartı belleğine aktarılmasını sağlayacak.

Özel bir donanım yazılımı gerektirecek

ilk vakit içinderda Windows 10 için tasarlanan lakin ani bir karar değişikliği ile Windows 11’e özel hale getirilen süratle gelişen teknolojinin SSD ihtiyaçları yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bildirilenlere göre DirectStorage için özel olarak tasarlanan Rocket 4 Plus G modelini piyasaya sürmeye hazırlanan ve PCGamer’a açıklamalarda bulunan Sabrent, şoförlerin teknolojiyi kullanabilmesi için özel bir bellenim (Donanım Yazılımı) gerektirdiğini söylemiş oldu.


Sony, Activision Blizzard anlaşmasın kaygılı: Rakip olamayabilir

1 gün evvel eklendiaynı vakitte kesimde yer alan kaynaklar, DirectStorage’ın daima olarak 32K rastgele okuma akışıyla uzun mühletler boyunca 2,5 GB/sn data atarım suratı sağlayacak bir NVMe SSD’ye gereksinim duyacağını söylüyor. bu biçimdece gereğince süratli bir SSD tahliline sahip olan kullanıcıların, üreticiler tarafınca paylaşılacak donanım güncellemeleri ile teknolojiyi kullanabileceklerini söyleyebiliriz.
 
Üst