Mahmut Ünlü’den Diyanet’e iç savaş uyarısı

TaşFırın

New member
Mahmut Ünlü’den Diyanet’e iç savaş uyarısı Sakarya’da bir mescitte Kuveytli Osman El Hamis isimli “şeyh”in namaz kıldırıp vaaz vermesiyle ilgili bir reaksiyon de İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü’den geldi.

Konuyla ilgili olarak toplumsal medya hesapları üzerinden bir ikaz açıklaması yapan Ünlü, “Diyânet’i, vehhâbîleri konuşturmama konusunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa takviye vermiş olacaklardır” dedi.

“Diyânet bu işin denetimini kaybetmiş durumdadır. Diyânet’i uyarıyoruz. hangi ırktan ve milletten olursa olsun şayet câmiilerde bu adamlara konuşma müsaadesi verirseniz selefîliğe vehhabîliğe hizmet edip iç savaşı körüklemiş olacaksınız” diyen Ünlü, “Diyânet en kısa vakitte kendine gelmeli, bünyesindeki sapık i’tikâdlı vehhâbî zihniyetli adamları da tespit edip ihrâc etmeli ve câmiileri de kesinlikle denetim altına almalıdır” uyarısı yaptı.

“CUMHURBAŞKANIMIZI METHETMELERİ ALDATMASIN”

Ünlü, “Ayrıca Akit gazetesinin dağıttığı Vehhâbîlerin en büyük kitabı Kitabu’t-Tevhîd’i okumamanız ve konutunuzda var ise yakmanız konusunda uyarıyoruz!” dediği açıklamasını şöyleki tamamladı:

“Sonuç olarak; Osmân el-Hamîs ve Mahmûd el-Hasenât üzere erkeklerin Türkiye’ye giriş çıkışları ivedilikle iptâl edilmelidir. Şahıslar hakkında isimleri çoğaltabiliriz. Bu erkeklerin sayın cumhurbaşkanımızı methetmeleri ve devletimize sâhip çıkar üzere görünüp Türk bayraklı paylaşımlar yapmaları bizi aldatmamalıdır. Zira biz onların Arapça konuştukları öbür görüntülerinde mâturîdîlere, bizim bütün Türk halkının müslümanlarına kâfir dediklerini görüyor ve biliyoruz. Bunlar şu anda kendilerine yer edinmeyi hedefliyorlar, sonrasındasında da câmiilerde bu kadar kalabalık toplayan bu bireylerin insanlarda büyük tesiri olduğu için onları sokağa dökmesi kaçınılmaz olacaktır. Olağan bu biçimdesi tahrîklerden Arap kardeşlerimiz daha çok etkilenip memlekette iç karışıklığa niçiniyet vereceklerdir. Bundan dolayı devlet büyüklerimizi uyarıyoruz.”
 
Üst