Lionel Messi’nin 23 Milyon Sterlinlik Emlak İmparatorluğuna Sahip Olduğu Konuşuluyor!

Falcon

New member
Dünyanın en başarılı futbolcularından biri olan Lionel Messi, 524 milyon sterlinlik bir servete sahip. Bu servetin bir kısmına da aldığı süper meskenler de dahil. Messi’nin sahip olduğu inanılmaz lüks konutları sizler için derledik. Buyurun…
👇Kaynak: https://www.thesun.co.uk/sport/198723…

Dünyanın en başarılı futbolcularından biri olan Messi, 524 milyon sterlinlik bir servete sahip.


35 yaşındaki Arjantinli efsane, şu anda PSG’de oynuyor ve Paris’teki Villes de Neuilly’de kirası ayda 18.000 sterlin olan bir konutta yaşıyor.Barselona ve Miami’de malikaneleri olan yıldız futbolcu, yakın vakitte emlak portföyüne Ibiza ve Rosario’yu ekledi.


Buyurun Messi’nin süper meskenlerine bir arada bakalım.
👇Messi, Katalonya’da lüks ortasında yaşadı. Barcelona’daki meskeni, bölgenin en zenginlerinin yaşadığı Castelldefels de bulunuyordu.Muhteşem bir deniz görünümüne sahipti ve uçuşa yasak bir bölgedeydi. Yani uçaklar rotalarını değiştirmek zorunda kaldı.


Messi’nin eşi Antonella Roccuzzo ve üç çocuğunun da bu hayat alanında sevecekleri biroldukca şey vardı.


Ev, küçük bir futbol alanı, yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve oyun alanına sahipti.


Messi’nin Paris’e giderken Barcelona’daki mülkü satıp satmadığı bilinmiyor. Mesken, 5.5 milyon sterlin pahasında.


2020’de, Miami’deki devasa bir apartman dairesini 5 milyon sterline aldı.Muhteşem mesken, Miami Beach’e hayli yakın bir aralıkta. Okyanusun görünümüne sahip, Sunny Isles Beach’te bulunuyor.


Lüks apartman dairesi dört yatak odası, dört banyo, 360 derecelik bir Miami görünümüne sahip. Meskende, bin şişelik bir şarap mahzeni bulunuyor.


Dairenin kendi özel havuzunun haricinde toplamda altı havuza erişim imkanı da var. Komplekste bir spa, fitness merkezi, yoga stüdyosu, çocuk oyun alanı ve bir şampanya barı bulunmakta. Messi geçen yıl konutu satışa çıkardı.


Messi, İbiza’dan 9 milyon sterlin kıymetinde bir tatil konutu aldı. Lakin mesken şu an oturulabilir durumda değil. Meskenin planlama problemleri olduğu ve çabucak hemen oturma evrakı verilmediği söylendi.


Periyodiko de Ibiza gazetesinin haberine göre, planlama problemleri, Messi’nin satın almasından evvel tesisteki odaların inşası ile irtibatlı.


Her ne kadar Messi, Barcelona’daki futbol hayalini gerçekleştirmek için 13 yaşındayken Rosario’dan ayrılmış olsa da buradan da bir mesken satın aldı.


Yılın başında, doğduğu yere yakın bir bölgede, ‘The Fortress’ isimli bir malikaneye 3 milyon sterlin verdiği söyleniyor. Büyük bir sinema, tam donanımlı bir spor salonu ve 15 otomobillik bir yeraltı garajı var. Messi’nin mega otomobil koleksiyonu için eksiksiz.


Arjantin medyası konutun 20-25 odası ve dev bir oyun odasına sahip olduğunu söylüyor.


Eve gelecek ziyaretçiler, Messi’nin ünlü No10 formasıyla bir arada devasa bir portresini nazarancekler. Messi’nin babası Jorge, oğlunun futbol mesleğine konsantre olması için mülkü tasarlama sorumluluğunu aldı.
 
Üst