Kar yağdı, TEM kapandı; şoförler yollarda geceledi

TaşFırın

New member
Kar yağdı, TEM kapandı; şoförler yollarda geceledi İstanbul’un Arnavutköy ve Çatalca ilçelerinde başlayan kar fırtınası vakit zaman tipi ve dolu halinde görüldü.

Yağış 16.00 sıralarında Başakşehir, Esenyurt, Bağcılar, Esenler ve öteki ilçelerde de tesirini artırdı. Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul Havalimanı bölümünde, TEM Mahmutbey bölümünde trafik kısa müddette felç oldu.

Yoğunluk Basın Ekspres Yolu, E-5 ve irtibat yollarını da sardı. Bölgede trafik kilitlendi. Birden fazla vatandaş yürüyerek saatler daha sonra meskenine varabildi. Emniyet şeritleri de kısa müddette doldu. Ambulanslar, polis araçları saatlerce trafikte mahsur kaldı, uzun müddet birkaç metre bile ilerleyemedi.


Birtakım şoförler lastiklere zincir takmaya çalıştı, kimileri da araçlarını yol kenarına çekip yürüyerek meskenlerine gitti.

Araçların çoğunluğunda kar lastiğinin bulunmadığı gözlendi. Beyaz afetin yarattığı meseleler gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Kar fırtınasının tesirini aralıklarla sürdürmesi karla gayret çalışmalarını da aksattı.

Ağır kar yağışı TEM ve E-5 haricindeki ana cadde ve sokaklarda da tesirli olurken, kar küreme araçlarının yolları açık tutmaya çalıştıkları gözlendi. Fakat ağır kar yağışı açılan yolları da kısa müddette bir daha kapattı, binlerce vatandaş yürüyerek konutlarına gitti.
 
Üst