Google lisan bariyerini yıkıyor: Dünyanın her yerinde herkesle konuşabileceksiniz

TrueFate

New member
Google lisan bariyerini yıkıyor: Dünyanın her yerinde herkesle konuşabileceksiniz Google‘ın klasik geliştirici konferansı Google I/O 2022 için beklenen gün geldi. Şirket, yeni yazılımlarını ve sürpriz donanımlarını geçtiğimiz akşam aktiflikte tüm dünyayla paylaştı. I/O 2022‘nin en dikkat çeken eserleri ise Android 13, Pixel 6a, Pixel 7 serisi ve Pixel Watch oldu. Fakat şirketin üzerinde çalıştığı tek şey bunlar değil.

Daima geleceğe yatırım yapmasıyla tanınan Google, son olarak tüm dünyadaki insanları bir ortaya getirecek yeni teknolojilerini de sevenleriyle paylaştı. ShiftDelete’de yer alan habere göre lisan bariyerlerini yıkan ve dünyadaki tüm insanları bir ortaya getiren artırılmış gerçeklik gözlüğü ise bunlardan en hayli ilgi çeken oldu.Google’dan tüm lisanlardan anlık çeviri yapan gözlük geliyor

Otomatik çeviri sistemleri her geçen gün daha da yayınlaşıyor. Hatta sesli olarak bile kullanıcılara bunu sağlayan teknolojiler günümüzde faal bir biçimde kullanılıyor. Fakat işleri bir adım öteye taşıyan Google, kelam konusu özelliği artırılmış gerçeklik ile birleştiriyor.

Yeni bir artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışan şirket, en sıradan haliyle size gerçek hayatta altyazı dayanağı sunacak. Üzerindeki mikrofonlar ile karşınızdaki kişiyi dinleyen gözlük, konuşulan lisanı anlayacak ve çevirisini sağlayarak artırılmış gerçeklik teknolojisiyle sizlere sunacak.


hemen çabucak geliştirilme basamağında olan eserin ne vakit ya da ne kadara çıkacağı şimdilik bilinmiyor. bir daha de çıktığı üzere kullanıcıların ilgisini çekebilecek ve dünyadaki lisan bariyerini yıkabilecek bir esere benziyor.
 
Üst