Galatasaray, Stuttgart Forması Giyen Orel Mangala’yı Gündemine Aldı

Falcon

New member
Galatasaray makus gidişe dur demek için transferlere sürat verdi. Ön liberodaki oyuncularından randıman alamayan Galatasaray’ın transfer gündeminde Orel Mangala var. Stuttgart forması giyen 23 yaşındaki Orel Mangala için kiralama teşebbüslerine başlanıldı.


Ajansspor’dan Selim Manav’ın haberine bakılırsa, Stuttgart’ın genç yıldızı Orel Mangala’yı kiralamak için resmi teşebbüslere başladı. 23 yaşındaki önlibero oyuncusu ile görüşmeler olumlu istikamette ilerliyor.


Orel Mangala’nın bonservisi 20 milyon Euro


Belçika’nın Brüksel kentinde 8 Mart 1998 yılında dünyaya gelen Mangala, 23 yaşında ve önlibero olarak Almanya Bundesliga takımı Stuttgart forması giyiyor. Belçika ve Kongo vatandaşlığı olan Mangala, Belçika ulusal kadrosunun alt yaşlarında oynadı. Bu dönem 16 müsabakada bakılırsav alan Mangala, 1 gol ve 2 asist katkısı sağladı. Daha evvel Dortmund U19, Hamburg ve Anderlecht’te oynayan 23 yaşındaki Belçikalı, 2019 yılından bu yana sistemli olarak Stuttgart forması giyiyor. 2017 yılında Alman grubuna transfer olan Orel Mangala’nın kontratı 2024 yılında sona eriyor. Genç oyuncunun aktüel bedeli ise 20 milyon Euro olarak gözüküyor.
 
Üst