FSR 2.0 dayanağı eklenecek birinci oyunlar aşikâr oldu

XeaeX

New member
Günümüz oyun dalında kendine değerli bir yer kazanmayı başaran çözünürlük ölçeklendirme teknolojileri, giderek gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda FSR 1.0’ın (FidelityFX Muhteşem Çözünürlük) yeni versiyonu FSR 2.0‘ı duyuran AMD, yakında şirketin yeni teknolojisini destekleyecek oyunların bir listesini paylaştı.


Bilindiği üzere FSR 2.0 teknolojisi, rastgele bir yapay zeka desteği gerektirmeden doğal çözünürlüğe emsal yahut daha yeterli imaj kalitesi sunarken, desteklenen oyunlarda kare suratlarını artırmak için süreksiz datalar ve optimize edilmiş anti-aliasing kullanıyor.


AMD, FSR 2.0 teknolojisini duyurdu: İşte ayrıntılar

2 ay evvel eklenditıpkı vakitte FSR 2.0 takviyesi eklenen yeni oyunlar Meskene Online ve Grounded ve Farming Simulator 22 olurken, yeni süratle gelişen teknolojinin yakında Forspoken, Asterigos: Curse of the Stars, Delysium, Overprime, NiShuiHan, Perfect World Remake, Swordsman Remake, Microsoft Flight Simulatorve Unknown 9: Awakening gibi üretimleri da desteklemesi bekleniyor. Halihazırda FSR 1.0 kullanan ve teorik olarak 2.0 dayanağı eklenebilecek öteki büyük üretimler içinde ise Resident Evil Village, God of War, Far Cry 6, Quake II RTX, Death Stranding, Cyberpunk 2077, No Man’s Sky yer alıyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • FSR 2.0 dayanağı eklenecek birinci oyunlar muhakkak oldu
 
Üst