Fenerbahçe’nin Eski Futbolcusunu Dolandıranlara 17 Yıla Kadar Mahpus İstemi

Falcon

New member
Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Gregory Kurtley Van der Wiel’i, 3 milyon 165 dolar ve 743 bin euro dolandırdıkları tez edilen menajer Ümit Akbulut ve ortağı Sinan Siner hakkındaki 17 yıl 2’şer aya kadar mahpus cezası istendi.


“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu amca olur…”


DHA’dan Özden Atik’in haberine nazaran; İstanbul Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklardan katılan olmadı. Duruşmada temel hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, şikayetçi Wiel’in imaj danışmanlık maksadıyla sanıklarla tanıştığı, sanıkların kendilerini Tarabya Otel’in sahibi olarak ve dünyaca ünlü boksör Floyd Mayweather’ın menajeri olarak tanıttıklarını kaydetti. Sanık Ümit Akbulut’un İçişleri Bakanının amcası olduğunu ve kendisine Türkiye’nin tanıtımı için para verdiğini, bu türlü dünyaca tanınan şahısları Türkiye’ye getirdiğini, Floyd’u da getirebileceğini söylemiş olduği anlatılan mütalaada, sanık Ümit’in kendisine ilişkin olduğunu söylemiş olduği lakin rastgele bir payının bulunmadığı siteden villa satarak toplamda 3 milyon 165 bin dolar ve 743 bin Euro para aldığı öne sürüldü.


5 yıldan 17 yıl 2’şer aya kadar mahpus istemi


Sanıkların savunmalarında suçlamaları kabul etmedikleri ve mukaveleye bakılırsa para aldıklarını söylemiş oldukleri, lakin mukavelede meblağın 2 milyon dolar olarak belirlenmesine karşın şikayetçinin daha fazla parayı sanıkların hesabına yolladığı açıklandı. Savcı, sanıkların şikayetçiyle tanıştıkları andan itibaren fikir ve aksiyon birliği içerisinde hareket ederek şikayetçinin yabancı olmasından ve kendilerini olduklarından farklı tanıtarak hileli hareketlerle ‘birden çok ve zincirleme biçimde dolandırıcılık kabahatinden 5 yıldan 17 yıl 2’şer aya kadar mahpusla cezalandırılmalarını talep etti. Sanıkların ‘Tehdit’ cürmüne ait ise kâfi kanıt elde edilemediğinden beraat sonucu verilmesi talep edildi.


Wiel’in avukatı: Cezalandırılsınlar


Şikayetçi Gregory Kurtley Van der Wiel’in avukatı, savcının görüşüne katıldıklarını ve şikayetlerinin devam ettiğini belirterek sanıkların cezalandırılmasını talep etti. Duruşma, sanıkların savcının görüşüne karşı savunmalarını hazırlamaları için ertelendi.
 
Üst