Fenerbahçe eski yöneticisi Hulusi Belgü tutuklandı

TaşFırın

New member
Fenerbahçe eski yöneticisi Hulusi Belgü tutuklandı Ankara merkezli 29 vilayette gerçekleştirilen ’Demir Yumruk’ operasyonunda gözaltına alınan, ortalarında cürüm örgütü önderi Hüseyin Eryılmaz’ın da bulunduğu 10 kişi daha tutuklandı. Operasyon kapsamında daha evvel de 5 kişi tutuklanmıştı. Tutuklananlar içinde Fenerbahçe topluluğunun en tanınmış isimlerinden ve lider adaylarından Hulusi Belgü’nün de olduğu öğrenildi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nde 6 yıl başkanlık yapan Fenerbahçe’nin eski yönetici Hulusi Belgü de ‘Demir Yumruk’ operasyonu kapsamında tutuklandı. Belgü, Türkiye genelindeki Forum Alışveriş Merkezleri’nin de sahibiydi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalarla Gayret Şubesi takımları, 10 aylık teknik ve fiziki takip kararı demir- çelik dalında faaliyet gösteren 3 farklı kabahat örgütüne yönelik ’Demir Yumruk’ operasyonu düzenledi. Ankara merkezli 29 vilayette düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 225 kişi, sıhhat denetiminin akabinde adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Savcısı’nın talebi üzerine 210 kuşkulu hakkında ek gözaltı mühleti verildi. Çökertilen 3 cürüm örgütünden birinin başkanı Erol Evcil’in de ortalarında olduğu 15 kuşkulu, 4 Temmuz’da Tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Erol Evcil, Tolga Demirel, Hasan Kabuklu, Fırat Ardıç, ’kamu kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık’ ile ’suç işlemek hedefiyle örgüt kurma’ cürümlerinden, kuşkulu Sadun Budinli ise ’kamu kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık’ ile ’suç örgütüne üye olmak’ hatalarından tutuklanırken, 10 kişi ise isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

10 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

Bugün adliyeye sevk edilen 42 şüpheliden 17’si tutuklama, 25’i ise isimli denetim kuralı ile Cumhuriyet Savcısı tarafınca sulh ceza hakimliğine çıkarıldı. Şüphelilerden Hüseyin Eryılmaz, Mustafa Kırsaç, Reşat Somtaş, Soner Eryılmaz, ’kamu kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık’ ve ’suç işlemek hedefiyle örgüt kurma’ kabahatlerinden, öbür şüpheliler Ahmet Kurtuluş, Ahmet Nayansak, Hulusi Belgü, İhsan Göymen, Muzaffer İzgi ve Yılmaz Altunbudak ise ’kamu kuruluşlarının ziyanına dolandırıcılık’ ile ’suç işlemek maksadıyla örgüte üye olmak’ kabahatlerinden tutuklandı. Hakimlik, 32 şüpheliyi ise isimli denetim koşuluyla özgür bıraktı. Ankara Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulan başka şüphelilerin ise yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

TUTUKLU SAYISI 15’E YÜKSELDİ

Operasyon kapsamında daha evvel de ortalarında Erol Evcil’in de bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı. bu biçimdece tutuklu sayısı 15’e yükseldi.
 
Üst