Erdoğan’dan İmamoğlu’na: Ya bir şey yap, suyu akmayan musluğu açmakla biz hizmet ettik diyemezsiniz!

TaşFırın

New member
Erdoğan’dan İmamoğlu’na: Ya bir şey yap, suyu akmayan musluğu açmakla biz hizmet ettik diyemezsiniz! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Darülaceze Toplumsal Hizmet Kenti temel atma merasiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu’nu maksat alarak, “İstanbul’un büyükşehir belediye başkanlığını yapan kişinin sanki bu konularda bir adımı var mı? Milleti aldatmayın gelin bu tıp yapıtları yapın biz de sizi alkışlayalım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Darülaceze Toplumsal Hizmet Kenti temel atma merasimine katıldı.


Erdoğan, “Hükümete geldiğimizde yılda 2 milyar lira olan toplumsal yardım bütçesini 100 milyar lira hududuna getirdik” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyleki:

Bugün toplumsal hizmet kenti projesinin temelini atmak üzere bir ortadayız. Burada bir duruma dokunmadan geçemeyeceğiz. Bu işler bizim işimiz. Belediye başkanlığımda Kayışdağı’nda bir Darülaceze’nin temelini atmıştım.

İstanbul’un şu anda büyükşehir belediye başkanlığını yapan kişinin sanki bu konularda bir adımı var mı?

Ya bir şey yap. Bir suyu akmayan musluğu açmakla biz hizmet ettik diyemezsiniz. Milleti aldatmayın. Ülkenin darda kalmışına elinizi uzatın. Bu tıp şeyleri yapın biz de sizleri alkışlayalım. Fakat yok.

Bakın burada yatay mimari anlayışına göre inşa edilen yapılarla bine yakın sakinimize hizmet verilecek. Bu proje Darülaceze’nin kuruluş gayesine ve tarihine yakışır bir eser olacaktır.

Bizim önceliğimiz medeniyet mirasımıza sarılacak dezavantajlı kümeleri toplumsal yapımız ortasında yaşatmaktır. Bugün Türkiye dünyanın en yeterli işleyen, en kuşatıcı toplumsal dayanak hizmetine sahip devlettir. Ülkemiz üzere diğer örnek yok.”
 
Üst