E vitamini kapsülleri: Cildiniz için kullanmanın 5 farklı yolu

CizmeliKedi

New member
Evion kapsülleri olarak da bilinen E vitamini kapsülleri, sıhhat faydaları kaynağıdır. Yağ, baştan ayağa başlayarak bedeninizin farklı bölgelerinde kullanılabilir. Baştan başlayarak tırnaklara kadar, E Vitamini yağı bedeninize çeşitli biçimlerde yarar sağlamanıza yardımcı olur.

Azamî yararlarından yararlanmak için E Vitamini kapsüllerini kullanmanın birkaç yolu:

Tırnak Bakımı

Elleriniz gün boyunca yemek pişirmek, bulaşık yıkamak, çamaşır yıkamak yahut bahçe işleri üzere daima farklı tıpta işlerdir. Yaptığınız her aktivitenin tırnaklarınızda çatlama yahut soyulma formunda tesiri vardır. Makus tırnak sıhhati niçiniyle sararmaya ve kırılmaya bile başlayabilirler. Bunu önlemek için tek gereksiniminiz olan bir E vitamini kapsülü. Yağı tırnaklarınıza, tırnak etlerinize ve tırnaklarınızın etrafındaki cilde nazikçe masaj yapmak için kullanın. Tırnaklarınızın optimum nemi alması için bunu tercihen yatmadan evvel yapın.

Gece Kremi

Nemlendirici özellikleriyle bilinen E Vitamini kapsülleri, gece boyunca şahane kremler olarak çalışabilir. Birkaç damla E Vitamini yağını bir damla olağan gece kreminizle karıştırıp evvelde yıkanmış yüzünüzün her yerine uygulayabilirsiniz. Serum misyonu görür ve gece boyunca yüzünüze kâfi nem sağlar. Çarşafların yahut yastıkların lekelenmesini yahut yağı emmesini önlemek için yatmadan en az 30 dakika evvel uyguladığınızdan emin olun.

Saç Bakımı

Saça inanılmaz yararlar sağladığı bilinen E Vitamini yağı, saçlar için olağanüstü bir yağdır. Kapsüldeki yağı sıkın ve olağan saç yağınızla karıştırın. Karışımı saçınıza nazikçe masaj yapın ve 2-3 saat bekletin. Şampuan ve ılık su ile yıkayınız. Haftada iki sefer kullanabilirsiniz. Yalnızca 2-3 yıkamada sonuçları fark etmeye başlayacaksınız.

Kırışıklık önleyici krem

Cildinde ince çizgiler ve kırışıklıklar olanlar için E Vitamini yağı yaşlanma aksisi krem olarak kullanılabilir. Antioksidanlarla yüklüdür ve kan deveranını artırır. E Vitamini yağı ile cildinize masaj yapmak yalnızca cilt yapınızı güzelleştirmekle kalmaz, beraberinde cildinizin sıkı ve parlak olmasını da sağlar.

Oku:


Güneş Yanığını Önler

Cildiniz hassas ve güneş yanığına yatkınsa, size rahatlama sağlayacak olan E Vitamini yağıdır. Nemlendirici gücü niçiniyle, E Vitamini yağı kuru ve pul pul olan cildi tedavi edebilir. Cildiniz güneş yanığı kararı yanıyor yahut kaşınıyorsa E Vitamini yağını bir soğutma kremi ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Lakin güneşe çıkmadan evvel güneş kremi sürmek en güzelidir.
 
Üst