Dr. Suat Sarı: Atatürk Havalimanı açık olsaydı, on binlerce insan mağdur olmazdı

TaşFırın

New member
Dr. Suat Sarı: Atatürk Havalimanı açık olsaydı, on binlerce insan mağdur olmazdı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) DÜZGÜN Parti Küme Sözcüsü Dr. Suat Sarı, Atatürk Havalimanı’nın kapatılmış bulunmasına bir sefer daha reaksiyon gösterdi.

“İSTANBUL 2 HAVALİMANINA MAHKUM EDİLDİ”

Büyük bir metropol olan İstanbul’un 2 havalimanına mahkum edildiğinin altını çizen Sarı, mevzuya yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarı, şunları söylemiş oldu:

* Havacılık bölümünün ortasında 15 yıl bulunmuş biri olan söylüyorum ki; İstanbul üzere bir kentte en az 3 havalimanı olması lazımdı. Şu anda biz 2 havalimanına mahkum olduk. halbuki, Moskova’da 4, Newyork’ta 3 Londra’da ise 5 havalimanı bulunmaktadır.

* ötürüsıyla bu tip büyük ve ağır nüfusu olan kentlerde, bu kadar havalimanı alternatif olarak kurulup da kullanılmışken, İstanbul’da 2 havalimanına mahkum olmamız, var olan bir Atatürk Havalimanını kapatmamız hem havacılık dalına büyük bir darbe birebir vakitte yolcular için büyük bir düşünce olmaktadır.


* Bugün hava kaidelerinden dolayı İstanbul Havalimanı kapandı ve on binlerce insan bu kapanıştan mağdur oldu. meğer Atatürk Havalimanı açık olsaydı bu mağduriyet giderilebilirdi. Bu yanlışlığın tesirlerini bugün fazlaca net görmekteyiz.

“ASIL HATALI ULAŞTIRMA BAKANLIĞI”

* İstanbul Havalimanı’na metro olmayışının da bugünkü en büyük badirelerden biri olduğunu vurgulayan İBB GÜZEL Parti Küme Sözcüsü Dr. Suat Sarı, “Havalimanlarında metro olmaması, turistlerin gelmesini yüzde 20 negatif etkileyen bir durum.

* ötürüsıyla Atatürk Havalimanının kapanması, metrosu olmayan bir havalimanının açılması, hem turizme darbe vurmuş birebir vakitte turistler için epeyce büyük bir eza oluşturmuştur. Ve Türkiye iktisadına de İstanbul’un kent iktisadına de fazlaca berbat bir tesir yapmıştır. Bunu planlayanlar, bunu bu türlü organize edenlerin hayli büyük bir kabahati vardır. Bu cürmün başında da Ulaştırma Bakanlığı gelmektedir.
 
Üst