Çokuluslu şirketler için ikinci tepe buluşması Qingdao’da gerçekleşiyor

Klause

New member
Çokuluslu şirketler için ikinci tepe buluşması, 15 Temmuz günü Çin’in Qingdao kentinde başladı. Dünya iktisadının huzursuzluk belirtileri gösterdiği bir devirde Qindao’ya, 10 binden çok konuk çevrimiçi yahut fiziki olarak katılarak Çin’in açıklık siyasetini birinci elden deneyimleme fırsatı buldu. Bu bağlamda, oldukcauluslu firmaların global sanayi zincirlerinin bir daha yapılanması konusundaki değerli rolü ve bu tıp şirketlerin yeni bir kalkınma stratejisine sunabilecekleri imkanlar üzerinde tartışma platformu oluştu.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü üzere milletlerarası örgütler tarafınca desteklenen tepe buluşması, kapalı toplantılar, tematik buluşmalar, forumlar, oldukcauluslu sistemler, görüş alışverişi aktiviteleri, proje kontratları vb üzere imkanlar için sağlam bir altyapı oluşturmakta.

Ayrıyeten tepe buluşması sırasında “Çin’de Çokuluslu Şirketler: Yeni Art Plan Yeni İmkanlar Yaratıyor” başlıklı bir araştırma raporu sunuldu. Bu raporda oldukcauluslu şirketlerin önümüzdeki periyotta açılan büyüme perspektiflerine ait rolleri da detaylı halde ele alındı.

Buna ek olarak birebir müddette, Qingdao’da bir de bir daha 15-17 Temmuz 2021 tarihlerinde, hala faal olarak eski büyüme etmenlerinden/faktörlerinden yenilerine geçiş sürecine faal olarak katkı veren global fazlacauluslu şirketlerin performanslarını dikkate sunan Yeni Büyüme Faktörleri Fuarı düzenlendi. Kelam konusu fuarda bölümün Çinli ve yabancı öncü kuruluşlarının son eser ve teknolojileri de sergilendi. Aslında düzenlemenin maksadı, global endüstriyel işbirliğini sahiden teşvik eden bir milletlerarası kurumsal platform oluşturmak.

Kaynak Çin Memleketler arası Radyosu
Hibya Haber Ajansı
 
Üst