Bursa’da ‘Havuz’ sorunu: 15 yabancı asıllı şahıs, site sakinlerini darp etti

TaşFırın

New member
Bursa’da ‘Havuz’ sorunu: 15 yabancı asıllı şahıs, site sakinlerini darp etti Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan yabancı asıllı bireyler, bir sitenin havuzuna girmek istedi. Yabancı asıllı şahısların, havuza girmelerine müsaade edilmemesi üzerine, site sakinleri darp edildi. Şiddet goren vatandaşlar olayla ilgili emniyete şikayette bulundu. Site sakinlerine saldıranlar ise hala bulunamadı.

İddialara nazaran dışarıdan gelen ve site sakinlerinin tanımadığı 15 yabancı asıllı kişi sitede dairesi bulunan bir site sakininin yakınları olduğunu söyleyerek havuza girmek istedi.

Sitede oturan vatandaşların bu duruma reaksiyon gösterip müsaade vermemesine rağmen yabancı uyruklular, site sakinlerini darp edip kaçtı.

Site sakinleri Mudanya Emniyet Müdürlüğü ‘nde tabir verirken polis 34 FMF 302 ve 16 SOG 50 plakalı arabalar ile kaçan yabancı asıllı 15 kişiyi arama çalışmalarını başlattı.

Zafer Partisi Bursa Vilayet Lideri Adem Şimşek, olayla ilgili toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Şimşek’in açıklaması şu biçimde:

“Olayı duyunca Mudanya’ya geldik. 15 yabancı asıllı erkeğin site sakinlerini darp ettiğini öğrendik. Avukatllarımız ile olaya müdahil olduk. Site sakini vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız.

Zafer Partisi olarak bu biçimde durumlarla karşılaşabiliceğimizi her fırsatta lisana getirdik. Bu kaçan erkek 15 yabancı asıllı yakalanıp hakettiği cezayı alana kadar takipte olacağımızı kamuoyuna bildiririz”
 
Üst