Birine çiçek alırken nelere dikkat etmeliyiz?

CizmeliKedi

New member
Birçok insan çiçekleri epey sever, kimi yetiştirmeyi kimi kurutup saklamayı. kitaplar içinde ayraç olanları unutmayalım doğal. Bir insanı memnun etmek istiyorsanız şayet bir buket çiçek, bir tatlı kelam, bir gülümseme kâfi.


Aman dikkat farklı manalara niçiniyet vermeyin de.. Çiçeklerin bilhassa güllerin bir manası vardır öylece verilmez. Örneğin kırmızı gül aşktır, seni seviyorum demenin daha romantik halidir. Beyaz gül ise saflık masumiyet ve evlilik manasına gelmektedir. Renkler kadar güllerin sayıları da kıymetlidir olağan. örneğin 24 gülün manası günün 24 saatinde seni düşünüyorum aklımdan çıkmıyorsun manasına gelir. Ee bir de not eklerseniz kalpler mest oluyor.


Pekala kime nasıl çiçekler almalıyız?

Şayet çiçek alacağınız kişi çiçeklere bakmayı seviyorsa saksıda çiçek alabilirsiniz. Bakımı kolay hoş güzel mis kokan çiçekler açan bir bitki tercihleriniz içinde olabilir.


Ancak şayet kurutmayı ve epeyce uzun müddet saklamayı seviyorsa bu biçimde gül alabilirsiniz fakat papatya tercih etmeseniz daha uygun olabilir. Zira papatyalar hayli narin oldukları için kuruduktan daha sonra hemencecik yaprakları dökülüveriyor.


Ve son olarak çiçek alacağınız kişinin sevdiği çiçekleri öğrenmeye çalışın, bu biçimdece önemsendiğini hissedecek ve daha fazla memnun olacaktır.
 
Üst