Big Big Train’in vokalisti David Longdon ömrünü kaybetti

Hasan

New member
Progresif Rock müzik yapan Big Big Train’in baş vokalisti ve kelam muharriri David Longdon, 20 Kasım’da geçirdiği kaza kararı İngiltere’nin Nottingham kentinde kaldırıldığı hastanede ömrünü kaybetti.

Tükenmez Haber’de yer alan habere göre, kümenin kurucusu Greg Spawton, arkadaşı Longdon ile ilgili yaptığı açıklamada şu kelamlara yer verdi:

”David, hem müzikal birebir vakitte şahsi olarak ömrümde büyük bir tesir yarattı. Onu bir kardeş üzere sevdim ve şimdiden kaybını hayli derinden hissediyorum. olağanüstü yeteneğe sahip gerçek bir sanatçıydı. Lakin her şeydilk evvel fazlaca güzel bir insandı. Ailesi ve arkadaşları onu hayli özleyecek.”


Genesis’in eski gitaristi Steve Hackett, hürmetlerini sunarak Longdon için şunları söylemiş oldu:

”O sempatik bir adamdı ve olağanüstü bir sesi vardı. Spectral Mornings’in vokal versiyonunda süper bir müzik söylüyordu.”

YER ALDIĞI SON ALBÜM 2022’DE ÇIKACAK

Vokalistin, kazadan evvel yeni solo albümü için çalıştığı biliniyordu. İngiliz progresif rock kümesi Big Big Train’e 2009’da katılan Longdon, kümeyle 9 albüm yaptı. Longdon’un vokalde yer aldığı kümenin son albümü “Welcome to the Planet” ise 28 Ocak’ta çıkacak.
 
Üst