Bayanlarda cinsel isteksizliği ortadan kaldırmaya yarayan besinler

CizmeliKedi

New member
Afrodizyak tüm cinsel uyarıcıları kapsayan genel bir kavramdır. Afrodizyak özelliği olan şeylerin, cinsel heyecanı, gücü, arzuyu ve zevki artırdığına inanılır. Tarih boyunca kullanılan bir epeyce afrodizyak tanımının temeli aslında efsanelere dayanır. Çiğ istiridye, ginseng, çikolata, kahve, bal ve mesir macunu en popüler afrodizyak besinlerdir. Bizler de bugün bayanlarda libidoyu artırmak için en sık kullanılan besinleri bir ortaya getirdik. Haydi başlayalım!

1) Çikolata


Yerken insanı farklı hazlara sürükleyen ve daima seksi bir yiyecek olarak bilenen çikolata, yalnızca kokusuyla bile memnunluk hormonu endorfini harekete geçirebilir. Cinsel isteği artırma konusunda son derece tesirlidir. Rengi ve kokusuyla gecenize heyecan katacak çikolata, cinsel hayatın en yakın dostlarından biri olarak kabul edilir. Bayanları ve erkekleri tahrik ettiği kabul edilen çikolata şahıslar üzerinde memnunluk hissi uyandırır.

2) Ananas


Ananas içerdiği bromelain enzimi yardımıyla bayanlar için çok olumlu tesirlere sahip bir meyvedir. Bromelin enziminin sahip olduğu anti kanser yapısı ve libidoyu müspet istikamette etkileyen özellikleri yardımıyla ananas meyvesini değerli bir besin kaynağı haline getiriyor. Bunun yanında ananasın regl ağrılarına da düzgün gelmesi bayanlar için olan bedelini arttırmada değerli bir faktör.

3) Muz


Muz içerdiği yüksek minerallerden dolayı afrodizyak besinlerde üst sıralarda yer alır. Magnezyum, potasyum ve B vitamini libidoyu artırmak için kıymetlidir. Erkeklerde cinsel isteği artırmak için bilinen bromeliad enzimler içerir. İçerdiği yüksek potasyumdan dolayı orgazm için değerli besinlerdendir.

4) Kereviz


Kereviz iktidarsızlık tedavisi için kullanılan eski Çin ilaçlarından biridir. Bayanlarda erotik dilek uyandıran bir erkeklik hormonu olan androsteron içerir. Bu özelliklerinden dolayı kereviz uzun fazlaca kuvvetli bitkisel viagra olarak bilinmektedir. Ayrıyeten, kereviz sıhhat kaynağıdır. Kereviz inflamasyonu azaltır. Kerevizdeki mineraller sonları yatıştırır.

5) Avokado


Avokado içerdiği B kümesi (B6, B9) vitaminleri yardımıyla insanlara yüksek oranda güç sağlayan bir besindir. Bunun yanında bayanlarda cinsel isteği azaltıcı bir rol üstüne alan avokado, içerdiği B6 vitamini yardımıyla erkeklik hormonu olarak da isimlendirilen testosteron hormonunun üretilmesini artmasını sağlıyor. Bu sayede bayanların olduğu üzere adamların de cinsel isteğini artıran bir besin olma özelliğini taşıyor.
 
Üst