Altın Portakal’ın heyet lideri Emin Alper

Hasan

New member
Antalya Büyükşehir Belediyesi mesken sahipliğinde 2-9 Ekim tarihleri içinde düzenlenecek 58. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin afişi paylaşıldı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışması’nda yarışacak 10 sineması kıymetlendirecek heyet üyeleri de duyuruldu.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada “Festival afişi geçtiğimiz aylarda yaşanan ve tüm ülkemizi derinden üzen orman yangınlarının yarattığı yıkımın akabinde, sanatın güzelleştirici gücüyle bir daha yeşermeye, el ele verip üretmeye devam ederek yangının elimizden aldıklarını yerine koyacağımıza olan inançla hazırlandı.


hem de bir müjdemiz daha olacak; bu yıl şenlikte ‘Antalya Altın Portakal Hatıra Ormanı’nı oluşturmak için birinci fidanlarımızı dikeceğiz ve Antalya’ya şenlik üzere esaslı ağaçlarla dolu, her yıl sinemayla büyüyecek bir orman kazandıracağız” tabirlerini kullandı. Bu yıl Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışması’nin heyet lideri senarist, direktör, üretimci ve akademisyen Emin Alper oldu. Heyetin öbür üyeleri ise Ahmet Sesigürgil, Ayfer Tunç, Gaye Su Akyol, Hazal Kaya, Muhammet Uzuner ile Senem Tüzen oldu.
 
Üst