4.5 Milyon Euroluk yatla kimler kaçırıldı?

TaşFırın

New member
4.5 Milyon Euroluk yatla kimler kaçırıldı? İYİ Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve boşanma kademesindeki eşi hakkındaki kıymetli savları TBMM gündemine taşıdı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine bakılırsa Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Çıray, Taşkesenlioğlu ve eşi Ünsal Ban’a ilişkin, 4,5 milyon Euro’luk Malta bandıralı yat ile FETÖ’cülerin yurt dışına kaçırıldığı tezine dikkat çekti.

Ban’ın Afrika’daki FETÖ okullarından getirilen öğrencileri Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi’ne aldığını belirten Çıray, Mengen’de 200 milyon lira pahasındaki çiftlik ve otelin, tapu kayıtlarında Taşkesenlioğlu’nun danışmanı üzerine görüldüğünü belirtti.

Ban’ın İngiltere’de Londra’nın batısında Chiswick bölgesinde iki şirketinin olduğunu kaydeden Çıray, şöyleki devam etti: “Bu bölge İngiltere’ye kaçan FETÖ’cülerin tercih ettiği bir bölgedir. Ünsal Ban’ın bu şirketlerden birinin ortağı Halil Gökhan Özkal hem de Türkiye’deki Matrix Bilgi Dağıtım AŞ’de birlikte idare şurası üyesidir. Bu şirketin borsa spekülasyonlarındaki tartışmalarda isminin geçmesi tesadüf müdür?” AKP Mengen İlçe Lider Yardımcısı iş adamı emlakçı müteahhit Tugay Kabasakaloğlu ile Ünsal Ban’ın münasebetini de soran Çıray, Kabasakaloğlu’nun, Ban’ın Mengen’deki çiftliğinin satın alma süreçlerindeki rolünün de açıklanmasını istedi.

SORUŞTURMA NE OLDU?

Çıray, “Bunun karşılığında Kabasakaloğlu’na THK Üniversitesi’nden yöntemsiz diploma verilmiş midir? sonrasındasında bu şahsa öğretim üyesi sıfatı verilip tıpkı üniversiteden maaş bağlanmış mıdır?” diye sordu.

Ünsal Ban’ın Bodrum’dan, ‘Betina One’ isimli hız motoru ile Yunan kara sularına bırakılan Malta bandıralı lüks yatı Betina’ya taşınacağı tespit edilmişti.

Çıray, Ban hakkında THK Üniversitesi rektörü olmadan evvel açılan dava yahut soruşturma olup olmadığını ve üniversiteyi 300 milyon TL ziyana uğratmasına ait soruşturmanın akıbetinin açıklanmasını istedi.
 
Üst