’21. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali’ başladı

Hasan

New member
Kentteki özel bir okulun konser salonundaki şenliğin açılış konserinde, Şef Dağhan Doğu idaresindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve solist kemancı Jülide Yalçın, sahne aldı.

Başkadem, Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali‘nin bu yıl 21’inci yılını kutladığını söylemiş oldu.

7 Haziran’da başlayacak 22. Afyonkarahisar Caz Şenliği’yle de 43 aktifliğe ulaşacaklarını lisana getiren Başkadem, şöyleki konuştu:

“Bu şenliklerin gerisindeki yegane ve gerçek güç, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği ve Belediye Başkanlığı’dır. Bu gece, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve solist kemancı Jülide Yalçın, şefimiz Dağhan Doğu’yla birlikte süper bir açılış yaptı.”


“18 YILLIK PRAG-AFYONKARAHİSAR DOSTLUĞU DEVAM EDİYOR”

Başkadem, şenliğin İhsaniye ilçesindeki tarihi Frig Vadisi, Sultandağı ilçesine bağlı Dereçine beldesinde ve Taşhan’daki konserlerle 19 Mayıs’a kadar devam edeceğini vurguladı.

Festival kapsamında okul söyleşilerinin de yapılacağını aktaran Başkadem, “18 yıllık Prag-Afyonkarahisar dostluğu devam ediyor. Çekya’dan gelen sanatkarlar, yarın Frigya’daki Ayazi’ni köyünde konser verecek. Piyano resitalleri olacak. Şenliğimiz, Afyonkarahisar ve Anadolu için büyük umutlar. Bu umutları ayakta tutmaya ve hayata zerafet katmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.


Vali Gökmen Çiçek de Afyonkarahisar’ın zaferin, tarihin, kültürün yanı sıra 21 yıldır klasik ve caz müzik şenlikleriyle de Hüseyin Başkadem’in kenti olduğunu belirterek açılış konserinin harika olduğunu söz etti.

Belediye Lideri Mehmet Zeybek ise Afyonkarahisar’ın klasik ve caz müzik şenliklerinin her vakit yanında olduklarını lisana getirdi.

Açılış konserine, Çiçek ve Zeybek’in yanı sıra daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

Festival 19 Mayıs’ta sona erecek.
 
Üst